Kullanıcı:Hamurcu

Libreoffice Türkiye Vikisi sitesinden
Atla: kullan, ara

Hakan HAMURCU1969 Kayseri doğumlu olan Hamurcu, en son Erciyes Üniversitesi K.M.Y.O. Bilgisayar programcılığı bölümünü okumuştur. İlk bilgisayarını 1982 yılında alan Hamurcu, ZX Spectrum ile bilgisayar hayatına başlamıştır. Daha sonra ZX Spectrum +, +2, Commodere PC-1 ve onlarca OEM PC/Notebook alarak meslek hayatına devam etmiştir.

Meslek hayatının 1989-1999 arasındaki 11 yıllık bölümünde Kayseri Uzay Bilgisayar ve İngilizce kurs merkezinde öğretmenlik yapmıştır. 1999-2001 arasında İstanbul Hava Savunma Sınıf Okulu'nda askerlik görevi için geldiği İstanbul'a yerleşmiş ve halen bu şehirde yaşamaktadır. 3.000'in üzerinde öğrenci yetiştiren Hamurcu, son 10 yıldır endüstriyel uygulamalar geliştirmek ile uğraşmaktadır.

Windows'tan sıkıldığı yıllarda yeni arayışlara yönelmiş ve IBM OS/2 işletim sistemini uzun yıllar tüm projelerinde kullanmıştır.

Uzun yıllarını Windows ve onun üzerinde çalışan programlara ayıran Hamurcu, Yıldız Teknik Üniversitesindeki 2.Linux ve Özgür Yazılım Şenliği ile özgür yazılım camiasına transfer olmuştur. Önceleri Debian, Suse, Mandrake/Mandriva gibi değişik Linux dağıtımlarını denediyse de özellikle Pardus'un ilk sürümünden itibaren sürekli Pardus kullanmaya başlamıştır.

17-18 Mayıs 2007 Tarihinde Görkem ÇETİN, İsmail DÖNMEZ, Koray LÖKER ve Ümran KAMAR ile birlikte Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi ve Bilişim Kulübü'nün katkılarıyla bir Pardus semineri düzenlemiştir.

Halen aktif olarak OpenOffice.org Türkiye projesinde görev almakla birlikte Pardus Topluluğunda da görev almaktadır . OpenOffice hakkında çeşitli Türkçe kaynaklar hazırlamakta ve başta OpenOffice.org Türkiye Wiki'si olmak üzere, Özgürlükİçin E-Dergi gibi farklı ortamlarda yayınlamaktadır.

Halen ülkemizin köklü kuruluşlarından olan Federal Group bünyesindeki Federal Aydınlatma Elektronik'te İşletme Müdürlüğü görevini yürütmektedir.