Kullanıcı:Pekgenc

Libreoffice Türkiye Vikisi sitesinden
Atla: kullan, ara

Mehmet PEKGENÇ

1987 Adana doğumlu olan Pekgenç, şuan itibari ile Newport Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi İşletme ve Beykent Üniversitesi Matematik-Bilgisayar(%50 burslu) bölümlerinde okumaktadır.


Linux dağıtımlarını önceden duymuş olmasına rağmen hiç kullanmayı denememiştir. Linux hayatına ilk kez, Hakan HAMURCU sayesinde Suse dağıtımını kullanarak ilk adımını atmıştır. Uzun süre geçmeden Pardus 2007 ile tanışmış ve o gün bugündür Pardus'u kullanmaya devam etmiştir.


Pardus 2007 - 2008 sürümü arasında Linux'u uzaktan takip etmiş ve bir süre sonra E-Dergi, forum, fuar vb. konularda destek vermiş ve vermeye de devam etmektedir. Pardus için ilk kez Marmara Üniversitesinde düzenlenen fuarda görev almıştır. Ayrıca aktif olarak Özgürlükİçin tarafından hazırlanan E-Dergi'ye de düzenli olarak katkıda bulunmaya devam etmektedir.


Pardus dışında Görkem ÇETİN ve Hakan HAMURCU sayesinde OpenOffice.org ile tanışmıştır. Bu tanışma ile ofis hayatına OpenOffice.org dağıtımını kullanarak devam etmiştir. Bir süre sonra OpenOffice.org hakkında tecrübe kazandıktan sonra OpenOffice.org Türkiye ekibine girerek Wiki, forum ve seminerlere katkı sağlamıştır.


OpenOffice.org için ilk seminerini Bilgi Üniversitesinde düzenlenmiş olan 8.Linux ve Özgür Yazılım Şenliğinde vermiştir. Halen OpenOffice.org Türkiye projesinde yer alıp OpenOffice.org hakkında Türkçe kaynaklar hazırlamakta ve bu kaynakları başta OpenOffice.org Türkiye Wiki'si olmak üzere Özgürlükİçin E-Dergi tarafından yayınlanmaktadır.