LibreOffice ve Başvuru Sistemleri

Libreoffice Türkiye Vikisi sitesinden
Atla: kullan, araLibreOffice'in dahili başvuru sistemi ile atıf, dipnot/sonnot, kaynakça ve dizin işlevlerinden faydalanabilirsiniz. LibreOffice Writer'ın dahili işlevinin size yeterli gelmediği durumlarda veya diğer ihtiyaçlarınızda (çevrimiçi sistemler, eşitleme, ortak çalışma platformları vs) LibreOffice Writer'ı bu konuda özelleşmiş eklentilerle birlikte kullanabilirsiniz..

LibreOffice için başvuru ve kaynakça eklentileri

LibreOffice'in dahili başvuru sistemi dışında aşağıdaki listedeki birçok popüler başvuru ve kaynakça yazılımını LibreOffice eklentileri ile kullanabilirsiniz.

Özgür / Açık Kaynak eklentiler

  • Zotero Zotero açık kaynaklı ve özgür bir başvuru ve kaynakça yönetim yazılımıdır. Zotero harika bir LibreOffice Writer eklentisine sahiptir. Zotero ayrıca çapraz-platform bir yazılım olup Windows, Linux, MacOS X sistemlerinde çalışmaktadır. Zotero is birçok akademik alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kurulum ve kullanımı için LibreOffice Writer ve Zotero maddesini inceleyebilirsiniz. Vikipedi'de Zotero
  • JabRef açık kaynaklı ve özgür bir kaynakça yönetim yazılımıdır. JabRef LibreOffice ile tümleşebilir ve LibreOffice için bir eklenti sunmaktadır. JabRef çapraz-platform bir yazılım olup Windows, Linux, MacOS X sistemlerinde çalışmaktadır.
  • Bibus açık kaynaklı ve özgür bir kaynakça yönetim yazılımıdır. LibreOffice ile entegrasyonu borular(pipes) aracılığı ile gerçekleşir. Bibus çapraz-platform bir yazılım olup Windows, Linux, MacOS X sistemlerinde çalışmaktadır. (Python 2.x gerekli. LibreOffice 4.0 Python 3.3 kullanır ve Bibus çalışmamaktadır. Belki Bibus kendisini ilerde Python 3.3'e yükseltir)
  • DocEar açık kaynaklı ve özgür bir kaynakça yönetimi ve fikir yöneticisi yazılımıdır. LibreOffice için bir eklenti için yapılmış bağış çağrısı yapılmış ama eklenti henüz çıkmamıştır.

Sahipli / Kapalı Kaynak eklentiler

  • Mendeley popüler bir sahipli / kapalı kaynak bir Başvuru Yöneticisi, PDF düzenleyicisi olup bir LibreOffice eklentisine sahiptir.
  • Endnote sahipli (kapalı kaynak) bir başvuru sistemidir. Elsevier/Thomson Reuters tarafından geliştirilmektedir ve LibreOffice entegrasyonuna sahiptir.
  • Citavi LibreOffice entegrasyonuna sahip kapalı kapyanklı bir başvuru yazılımıdır.
  • Bibliografix entegrasyonuna sahip kapalı kapyanklı bir başvuru yazılımıdır.

Notlar

Nasıl

Redhat-office fl.png
Bu sayfa bir taslaktır. Sayfa içeriğini genişleterek katkıda bulunabilirsiniz. Üye olarak sayfayı düzenleyebilirsiniz.