Başarı Hikayeleri

Libreoffice Türkiye Vikisi sitesinden
Dennisroczek (Mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 11:57, 16 Kasım 2018 tarihli sürüm

(fark) ← Önceki hâli | en güncel halini göster (fark) | Sonraki hâli → (fark)
Atla: kullan, araBu sayfada LibreOffice'e göç etmiş kurum ve kuruluşlar ile ilgili başarı hikayelerini okuyabilirsiniz.

Türkiye'den Başarı Hikayeleri

  • Batman Üniversitesi’nde Yönetim Kurulu Kararı ile 02.03.2010 Gün ve /79 sayılı yazısı ile LibreOffice kullanılmaktadır.

Yurt Dışından Başarı Hikayeleri

Las Palmas Şehri Yönetimi

Kanarya Adaları'nda bulunan Las Palmas şehrinin yönetimi ellerindeki toplam 1.200 masaüstü bilgisayarda LibreOffice kullanmaya karar vermiş. Özgür ofis yazılımı olan LibreOffice hali hazırda şehir yönetiminin 120 bilgisayarında kullanılmakta. 27 Haziran tarihli basın bildirisinde, şehir yönetimi neden bu kararı aldıklarını açıklamış ve bu göç işlemiyle yaklaşık 400.000 Euro tasarruf edeceklerini belirtmişler.

Kaynak: Avrupa Komisyonu-Joinup, http://joinup.ec.europa.eu/news/spains-las-palmas-moves-1200-pcs-libreoffice, 20 Temmuz 2012


Danimarka Ulaştırma Bakanlığı

Danimarka Ulaştırma Bakanlığı birden çok dosya biçimini destekleyen bir ofis yazılımı çözümü arayışı neticesinde LibreOffice'e göç etmiş. Bu göç sayesinde 145 çalışanlı Bakanlık yıllık 150.000 Danimarka Kronu( Yaklaşık 20.000 Euro) kadar bir tasarrufu gerçekleştirmiş bulunmakta. Bunun yanı sıra ince istemci masaüstü bilgisayarlarında Ubuntu'ya geçen Bakanlık bu sayede mevcut donanımla bilgisayarlarının kullanım ömrünü 3 yıl uzatarak donanımdan da tasarruf etmiş bulunuyor.

Kaynak: Avrupa Komisyonu-Joinup, http://joinup.ec.europa.eu/news/need-multiple-document-formats-lead-danish-ministry-libreoffice, 14 Mart 2012