Tartışma:Ana Sayfa

Libreoffice Türkiye Vikisi sitesinden
Hkn (Mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 16:09, 26 Temmuz 2012 tarihli sürüm

(fark) ← Önceki hâli | en güncel halini göster (fark) | Sonraki hâli → (fark)
Atla: kullan, ara

Wiki belgeleri ve LibreOffice belgelerinin çevirisi

Öncelikle Zeki Beye, LibreOffice'e olan katkılarından dolayı teşekkür etmek isterim.

Anladığım kadarıyla kapanan OpenOffice Wikisindeki belgeler, LibreOffice'e uyarlanarak buraya taşınacak. Bu belgeleri kullanıcılar için oldukça faydalı buluyorum ancak şimdi şöyle bir durum ortaya çıkacak; birincisi LibreOffice sitesindeki (şu an İngilizce olan) belgeler, ikincisi ise buradaki wiki belgeleri. Bir program için biribirinden bağımsız iki belgelendirme çalışması yapmanın bir gereği olmadığını hepimiz kabul ederiz sanırım. Bir konu sistematik bir şekilde, bir kerede anlatılıp çıkılmalıdır diye düşünüyorum. Bu yüzden kendimce şu tavsiyelerde bulunacağım;

  • OpenOffice Wikisindeki belgeler hiç bir değişikliğe uğratılmadan (ekran görüntülerini LibreOffice'e çevirmeyle hiç uğraşmadan) aynen bu siteye taşınsın.
  • LibreOffice Wiki ana sayfasında bulunan, wikiye katkıda bulunmaya davet edici cümleler kaldırılsın, bunun yerine buradaki belgelerin eski OpenOffice'den geldiği, LibreOffice'in asıl belgelerinin LibreOffice sitesinde olduğu, LibreOffice'in OpenOffice ile büyük benzerlik taşıdığı için eskiden hazırlanmış olan bu belgelerin wikide muhafaza edildiği... belirtilsin.
  • LibreOffice Wiki belgeleri uzun vadede tasviye edilsin. Daha doğrusu şöyle diyeyim ilerde LibreOffice arayüzünde ciddi değişiklikler yapıldığında buradaki belgeler de kaldırılsın derim.

Kolaylıklar dilerim...--Hkn 19:09, 26 Temmuz 2012 (EEST)